Home  »  Fotografické kurzy a workshopy  »  Alpy - Mont Blanc a Eiger

Alpy - Mont Blanc a Eiger

Fotografický workshop - Mont Blanc a Eiger


Místo konání: Francie, Švýcarsko

Termín: 11. až 18. 8. 2019

Počet účastníků: max. 7 fotografů  (POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA) 

Cena: 7990,- Kč / 320,- Eur 

Přihlášky a podrobné informace: fotograf@michalbalada.com

_________________________________________________________________________________________________

Představovat místa, jež navštívíme, nelze jinak než v superlativech.
Zažijete týden fotografování v nejatraktivnějších lokalitách, které Alpy nabízejí, obklopeni ledovci a čtyřtisícovými vrcholy. Podíváme se spolu k Ženevskému jezeru a jeho starobylým hradům. Několik nocí strávíme pod ledovci pokrytým nejvyšším vrcholem Evropy, samotným Mont Blancem. Poté zamíříme pod největší, téměř kolmou severní stěnu věhlasného Eigeru. A uvidíte samozřejmě mnohem víc…
Mimo to navštívíme i místní vesničky a městečka, abychom nasáli atmosféru zdejšího života. Nevynecháme tak známé Chamonix, Grindelwald a další.

Tento týdenní fotografický workshop je něco zcela odlišného, než jaké workshopy standardně nabízím. Pouze pár nadšených fotografů a hory.

Pro koho je workshop určen
Fotografický
workshop je opět určen pro všechny fotografy krajináře bez rozdílu věku a fotografické zdatnosti, kteří by rádi zažili neopakovatelnou atmosféru nejatraktivnějších hor v Evropě a ničím nerušený klid a pohodu při východech a západech slunce. Nezáleží na tom, zda s fotografováním teprve začínáte, nebo jste zkušený krajinář. Všichni si přijdou na své. Začátečníci získají základní návyky při fotografování v horách, zkušení je pak mohou rozvíjet a poznávat nová místa pro svou další tvorbu.

Nebudeme se učit pořizovat dovolenkové fotky, které v pravé poledne vyfotografuje každý. Budeme vstávat brzo ráno na východy slunce a chodit spát večer dlouho po západu slunce. Dovolí-li to počasí, zaměříme se také na fotografování hvězdné oblohy.

Co budete potřebovat
- základní
fyzickou zdatnost (budeme se pohybovat po bezpečných, zpevněných cestách, žádné ferraty, ledovce a podobně), nebudeme chodit žádné celodenní treky, půjde o přesuny od auta do vzdálenosti několika kilometrů (cca do dvou hodin chůze, některé dny budou naprosto nenáročné a budeme se pohybovat pouze kolem stanů), budeme se pohybovat do 2500 metrů nad mořem, výše ne, takže není se třeba bát nějakých extrémních výstupů a podobně

- na téměř všechny lokality se lze dopravit také lanovkami, takže pokud si nebudete troufat na pěší pochod, všude se i přesto pohodlně dostanete!

- vlastní stan (do dvojice či trojice), spacák, karimatku, pevnou obuv, teplé nepromokavé oblečení plus náhradní oblečení, nepodcenit! V Alpách může být v srpnu přes den 30 stupňů, ale při špatném počasí může i sněžit
- dostatečně velký a pohodlný batoh (musí se Vám do něho vždy vejít oblečení, spacák, karimatka, fotovýbava a jídlo na 2-3 dny)
- fotovýbavu (ideálně digitální zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s jedním nebo několika objektivy), záložní baterie, paměťové karty, filtry atd.
- samozřejmostí je u krajinářské fotografie stativ
- drátěnou spoušť (v případě nočního fotografování hvězd)
- čelovku (nutností!), vařič, ešus atd.
- vztah k horám, dobrou náladu, chuť fotografovat a učit se novým věcem

Přednosti workshopu
- malý počet účastníků
- přátelská uvolněná atmosféra a lidský přístup
- předání kompletního know-how k docílení perfektních snímků
- návštěva nejatraktivnějších míst ve Švýcarských a Francouzských Alpách
- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro případné konzultování oproti velké skupině lidí
- zkušenosti s pořádáním workshopů od roku 2009


Strava: Jedeme do Alp za fotografováním, ne za gurmánskými zážitky, proto se bude vše fotografování podřizovat a na stravování v restauracích nebude příliš čas. Mimo to je ve Francii a Švýcarsku poměrně draho. Budeme se téměř neustále pohybovat v unikátním horském prostředí, kde vznikají ty nejlepší fotografie a do civilizace zavítáme minimálně.
Ze zkušenosti vím, že se dá s přehledem vystačit celý týden z vlastních zásob (instantní potraviny, pečivo, atd.). Doplnění jídla bude možné cca každé 2 až 3 dny. Raději si vezměte vlastních potravin více, auta to uvezou.

Ubytování: Vlastní stany (jen v případě opravdu špatného počasí se poohlédneme po ubytování v horských chatách, které jsou však opět velice drahé), zkoordinuji účastníky workshopu tak, aby nemusel brát každý stan, proto prosím ty, kteří stan mohou vzít, aby mě to dali vědět. Další možností je možnost nocování v kempech.
Baterie bude možné dobíjet v autech (2 auta = 4 autonabíječky, pokud má někdo svou, ať jí určitě vezme, jinak je nutnost mít sebou alespoň jednu záložní baterii a pokud možno, raději více. V autech bude možnost nabíjet jen při přejezdech mezi jednotlivými lokalitami a to nebude každý den, tudíž je kapacita omezená)

Lokality, které určitě navštívíme:

- oblast Ženevského jezera – především jeho starobylé hrady na březích
- oblast Mont Blancu – několik dní budeme fotografovat nejvyšší vrcholy Evropy při východech a západech slunce (nafotografujeme ledovci pokrytý Mont Blanc – 4810m, věhlasnou stěnu Grandes Jorasses – 4208m, Aig Verde – 4122m, Mont Maudit – 4465m a mnoho dalších… ledovec Mer de Glace, Bossonský ledovec, ledovec d'Argentière atd., je téměř jisté, že narazíme na Kozorožce Alpské (v těchto místech běžně s rohy dlouhými až jeden metr)
- oblast Eigeru a Jongfrau – z travnatých vrcholů v okolí budeme několik dní fotografovat především severní stěnu Eigeru – 3970m, Jongfrau – 4158m, Mönch 4107m a další…

Jedeme za každého počasí, hory umí překvapit a nejednou se mně stalo, že i přes nepříznivou předpověď byly nakonec perfektní podmínky k fotografování.

Neslibuju, že si odvezete dech beroucí fotografie, slibuju jen, že se o to pokusíme. Budeme se pohybovat v podmínkách a prostředí, kde unikátní snímky vznikají. A když počasí dovolí, povede se nám to.

Cílem je zažít něco nového, zdokonalit se ve fotografování a následné úpravě fotografií. Myslím, že ten kdo má rád hory a pobyt v nich, ten si určitě přijde na své. A když se k tomu ještě přidá to správné světlo, věřím že budete mít dlouho na co vzpomínat.
Více fotografií z míst, která navštívíme můžete vidět zde.

Pokud se chcete přidat, neváhejte Michal Baladu kontaktovat. Veškeré Vaše dotazy rád zodpoví a zašle podrobnější program tohoto fotografického workshopu.