Home  »  Autor

Autor

Michal Balada

*1985, fotograf a cestovatel

Michal Balada je mladý talentovaný fotograf pracující v oboru již léta. Fotografování se začal naplno věnovat s nástupem digitální fotografie a postupem času si vybudoval svůj osobitý styl, kterým vytváří poutavé krajinářské snímky, za kterými jsou stovky nachozených kilometrů a dny či měsíce strávené v jedinečné krajině, kde je vystaven přírodním živlům.

Mnohaleté zkušenosti předává účastníkům svých workshopů, pořádaných v České republice i po celé Evropě.

Jeho fotografie se objevily v mnoha knihách, časopisech a kalendářích. Uspořádal několik samostatných výstav a řadu přednášek.

Veškeré zde prezentované fotografie lze zakoupit. Jsou součástí limitovaných edic, můžete tam mít doma či v kanceláři něco nevšedního.

Kontaktovat jej můžete zde.

 

„Žiju si svůj malý sen, kdy je mi koníček povoláním a povolání koníčkem.“

 

„Již jako dítě jsem běhal po kopcích a sledoval krajinu, měnící se vlivem změn počasí. Dnes se na hory vracím s fotoaparátem v ruce a snažím se toto divadlo přírody zachytit. Avšak jen málokdy mě počasí umožní pořídit opravdu dobrý snímek a jen výjimečně pořídím takový, se kterým jsem opravdu spokojen. Možná právě to mě žene neustále kupředu.
Jen málo co se vyrovná momentu, když člověk stane na vrcholu hory dlouhé minuty předtím, než první paprsky slunce olíznou horizont, když všichni hluboko v údolí ještě spí, ten dokonalý klid, samota, souznění, právě proto se musím stále vracet“.


 

Technika:

Canon 5D Mark IV

Canon 5D Mark II

Canon 17-40 4 L

Canon 16-35 4 L

Canon 35 1,4 L

Canon 85 1,2 L

Canon 70-200 4 L

Sigma 20 1,4

Canon Speedlite 430