Home  »  Fotografické kurzy a workshopy  »  Fotoexpedice Gronsko

Fotoexpedice Gronsko

Fotografická expedice Grónsko - krajina půlnočního slunce

Místo konání: Grónsko (Grl)

Termín: 20. 7. až 3. 8. 2020

Počet účastníků: max. 5 fotografů - JEDNO UVOLNĚNÉ MÍSTO!

Cena: 24 900,- Kč

Přihlášky a podrobné informace: fotograf@michalbalada.com

__________________________________________________________________________________________________

Minulý rok jsem Grónsko navštívil se skupinou dalších fotografů poprvé a doslova nás uchvátilo. Pro mnoho lidí zní Grósko možná jako naprosté šílenství, ale pro fotografa-krajináře naopak jako velká výzva. V létě je tu totiž možné fotografovat plynule několik hodin západ slunce, to se pak jen dotkne horizontu a dalších několik hodin fotografujete východ slunce! To samozřejmě můžete i v jiných polárních oblastech, tady jste ale obklopeni největšími ledovci na světě!

Západní pobřeží Grónska během července a srpna ukáže vlídnou tvář, teploty jsou nad nulou, louky rozkvetou a díky poměrně stabilnímu počasí se fotografům naskytne jedinečná možnost fotit místní ledovce a desítky kilometrů hluboké fjordy, které jsou poseté jednou ledovou krou vedle druhé.

Obrovské ledové kry plující po hladině zálivu jsou také hlavní důvod, proč expedici do Grónska opět pořádám. V zálivu Disco Bay (zapsáno v UNESCO) uvidíme tyhle obry jak ze břehu, tak z lodí na takovou vzdálenost, že si na ně budete moct doslova šláhnout. Je zde také možnost každý den pozorovat velryby, které se tu hojně vyskytují a loví. Každý den jsme pozorovali a fotografovali velryby mávající ocasními ploutvemi, nebo dokonce vyskakující nad hladinu.

Ledovec Jakobshavn se tu sune do moře neuvěřitelnou rychlostí až 20 metrů za den! Vyvrhuje tak na vodní hladinu obrovskou spoustu ledu, takže o dobré záběry rozhodně není nouze. Po zátoce plují i desítky metrů vysocí obři neuvěřitelných tvarů. Když se přidá bezvětří a zapadající či vycházející slunce, jde o tak trochu neuvěřitelné výjevy.

Pro koho je workshop určen

Fotografický workshop je opět určen pro všechny fotografy krajináře, kteří by rádi zažili něco úplně nového. Mohu Vám zaručit, že na tuto expedici budete dlouho vzpomínat. Všichni si přijdou na své. Začátečníci získají základní návyky při fotografování krajiny, zkušení je pak mohou rozvíjet a poznávat nová místa pro svou další tvorbu.

Hlavní lákadla
Ledové kry, obrovské ledové kry všude !!

Plavby lodí po fjordech

Pozorování  a fotografování velryb v podstatě kdykoli si usmyslíme

Půlnoční slunce

Polární oblast, kterou jinde prostě neuvidíte

Jen velmi omezený počet dalších turistů oroti jiným oblastem světa

Je zde také možnost vyhlídkových letů nad fjordy i delších cest na lodích za ledovci v okolí (lze individuálně na místě kdykoliv objednat)

Co je na takovou cestu potřeba? V podstatě totéž, jako třeba na Island či Lofoty, nic speciálního
- fotografická výbava (ideálně digitální zrcadlovka s širokým objektivem a teleobjektivem)+stativ
- teplé nepromokavé oblečení a pevná obuv

Přednosti workshopu
- fyzicky nenáročné
- velmi malá skupinka nadšených fotografů

- návštěva nejatraktivnějších míst v západním Grónsku

- téměř žádní další turisté

- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro případné konzultování oproti velké skupině lidí
- zkušenosti s pořádáním workshopů od roku 2009

Neslibuju, že si odvezete dech beroucí fotografie (i když v lokalitách, které spolu navštívíme, jsem si nejednou říkal, že tam by musel dobrou fotku udělat i slepý, protože jsou opravdu velice atraktivní a to za jakéhokoliv počasí), slibuju jen, že se o to pokusíme. Budeme se pohybovat v prostředí, kde unikátní snímky vznikají. A když podmínky dovolí, povede se nám to.

Cílem je zažít něco nového, zdokonalit se ve fotografování a následné úpravě fotografií. A když se k tomu ještě přidá to správné světlo, věřím že budete mít dlouho na co vzpomínat.

Prosím vemte na vědomí, že Grónsko je nejen velice fotogenické, ale je bohužel i velice drahou oblastí a celkové náklady na expedici jsou opravdu vysoké.

Pokud se chcete přidat, neváhejte Michal Baladu kontaktovat. Veškeré Vaše dotazy rád zodpoví a zašle podrobnější program tohoto fotografického workshopu.