Home  »  Fotografické kurzy a workshopy  »  Fotoexpedice Kalifornie

Fotoexpedice Kalifornie

Fotografická expedice Kalifornie

Místo konání: Kalifornie (USA)

Termín: 5. 5. až 20. 5. 2020

Počet účastníků: max. 8 fotografů (PLNĚ OBSAZENO) - přijímáni případní náhradníci

Cena: 39 900 Kč

Přihlášky a podrobné informace: fotograf@michalbalada.com

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Yosemity nebo Death Valley, to jsou místa, které snad ani není třeba představovat. A uvidíme a budeme fotografovat mnohem víc! Západní pobřeží USA je Mekkou fotografů a slunná Kalifornie je jedním ze států, které prostě fotograf musí navštívit.

Čeká Vás tu rozmanité pobřeží s písečnými i skalnatými plážemi, nějaký ten maják. Krásné prastaré lesy a pralesy. Ano, podíváme se na nejstarší sekvoje na světě. Navštívíme Death Valley s jeho solnými pláněmi i obrovskými písečnými dunami. No a hory kam se podíváte, vévodí jim samozřejmě Yosemity, které budou třešničkou na dortu.

Pro koho je workshop určen
Fotografický workshop je opět určen pro všechny fotografy krajináře bez rozdílu věku a fotografické zdatnosti, kteří by rádi zažili neopakovatelnou atmosféru nejatraktivnějších lokalit na západě USA a pohodu při východech a západech slunce. Nezáleží na tom, zda s fotografováním teprve začínáte, nebo jste zkušený krajinář. Všichni si přijdou na své. Začátečníci získají základní návyky při fotografování krajiny, zkušení je pak mohou rozvíjet a poznávat nová místa pro svou další tvorbu. Nečekají nás žádné dlouhé treky, všechna místa jsou velice dostupná.

Nebudeme se učit pořizovat dovolenkové fotky, které v pravé poledne vyfotografuje každý. Budeme vstávat brzo ráno na východy slunce a chodit spát večer dlouho po západu slunce.

Co budete potřebovat

Fotografická výbava
- nejlépe zrcadlovku nebo bezzrcadlovku a několik objektivů pokrývající co největší rozsah (od širokoúhlých objektivů až po teleobjektivy)
- samozřejmostí je stativ
- šedé a šedé přechodové filtry, dostatečný počet paměťových karet
- velmi se hodí silný šedý filtr, například BW ND 1000x
- náhradní baterie
- kabelová spoušť (není podmínkou, ale bez ní se ochudíte o expozice delší než 30 vteřin, vhodná bude také pro snímání hvězdné oblohy, dovolí-li to počasí)

Ostatní výbava
- teplé nepromokavé oblečení a obuv (nepodcenit)
- čelovka a náhradní baterie
- občanský průkaz, cestovní pas

Přednosti workshopu
- veškerá místa v docházkové vzdálenosti
- malý počet účastníků
- přátelská uvolněná atmosféra
- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro konzultování oproti velké skupině lidí

- zkušenosti s pořádáním workshopů od roku 2009
- návštěva nejatraktivnějších míst v Kalifornii

Pokud se chcete přidat, neváhejte Michal Baladu kontaktovat. Veškeré Vaše dotazy rád zodpoví a zašle podrobnější program tohoto fotografického workshopu.