Home  »  Fotografické kurzy a workshopy  »  Fotoškola

Fotoškola

Fotoškola - fotografická výuka pro ty nejnáročnější

(Pro velký zájem je do odvolání pozastaven příjem nových přihlášek)

Jedná se o nejrozsáhlejší kurz mezi všemi workshopy, které fotograf a cestovatel Michal Balada nabízí.
Kombinuje v sobě online diskuze a praktické cvičení v terénu, kde si veškeré nabyté vědomosti odzkoušíte přímo v praxi.

Michal Balada se Vám během výuky postupně pokusí předat veškeré své znalosti, zkušenosti a postupy, které při své dosavadní tvorbě získal, k dosažení profesionální kvality krajinářských fotografií.
Zasvětí Vás do všech triků a fíglů k dosažení nekompromisní kvality a naučí Vás dostat z dané scény opravdu maximum, protože fotografování krajiny je o okamžiku, který se již nikdy nebude opakovat. V tom je její krása.

Fotoškola může být velmi užitečná také pro ty, kteří již mají vlastní rozsáhlé portfolio fotografií, ale tápou při jejích úpravách. Na problematiku úprav snímků v grafických editorech je kladen velký důraz, protože právě tato fáze rozhodne, zda bude fotografie opravdu na špičkové úrovni, nebo jen zapadne do průměru.
Získáte tak kompletní a ucelené informace, ze kterých budete moci dále čerpat ve své další tvorbě.

Pro koho je fotoškola určena:
Obecně vzato pro ty, kteří to s fotografováním krajiny myslí vážně.
Může být vhodná pro začátečníky, kteří by si rádi od začátku osvojili postupy a techniky, které vedou ke špičkovým fotografiím a vyvarovali se tak začátečnických chyb, které se pak těžko odnaučují.
Další skupinou mohou být zkušenější fotografové, kteří například mají již utvořené rozsáhlé portfolio snímků, ale tápou při správné editaci v grafických editorech, přitom by chtěli seriózně vystavovat atd.
Fotoškola je pro všechny, kteří mají vysoké nároky na výslednou fotografii a chtějí se prezentovat profesionální kvalitou svých snímků. Vaše fotografická úroveň nerozhoduje.

Náplň fotoškoly:
Fotoškola Michala Balady je dlouhodobější vzdělávací cyklus, který Vás zasvětí do celého procesu krajinářské fotografie. Od výběru fotografické techniky pro krajináře, systematického hledání vhodného motivu, přípravu před fotografováním, vlastním fotografováním a všech činností s ním související přes úpravu pořízených snímků v grafických editorech až po přípravu fotografií pro webové galerie a tisk. Nejde o rychlovýuku všech možných fotografických žánrů, těchto nabídek je spousty. Proberete do hloubky jenom jeden obor, čímž je krajinářská fotografie.

 

Program fotoškoly:

Doba trvání kurzu je 5 měsíců.
Základními stavebními kameny jsou 4 jednodenní workshopy a na závěr jeden dvoudenní workshop přímo v terénu s lektorem Michalem Baladou.
Mezidobí vyplní dalších 15 přednášek a konzultací přes internet (email + online diskuze a konzultace). Každé 3 takové přednášky Vás připraví na následný celodenní workshop, kde všechny nabyté vědomosti uplatníte.
Nečekejte na konci kurzu žádné certifikáty a podobně. Mnohé organizace, pořádající workshopy Vám vystaví nejrůznější certifikáty o absolvování kurzů, ty Vám jsou však naprosto k ničemu. Michal Balada klade důraz na to, abyste si odnesli cenné vědomosti, na kterých budete dále stavět, ne jen bezcenný kus papíru.

Co budete potřebovat:
Ideálně digitální zrcadlovku s několika objektivy různých ohnisek. Podmínkou je takový fotoaparát, který umí snímat do formátu RAW.
Pokud jste teprve na začátku a uvažujete o nákupu fototechniky, Michal Balada Vám v rámci kurzu pomůže, zorientovat se v nabídce různých výrobců a poradí Vám jak vybrat to, co by bylo pro Vaše účely nejvhodnější. Totéž platí i pro ty, kteří již základní fototechniku vlastní a rádi by jí rozšířili nebo upgradovali.


Cena: 3890,- Kč/měsíc, celková cena za kurz 19450,- Kč

V případě zájmu neváhejte Michal Baladu kontaktovat. Veškeré Vaše dotazy rád zodpoví a zašle podrobnější informace k celému průběhu fotoškoly.