Home  »  Fotografické kurzy a workshopy  »  Podzimní Dolomity

Podzimní Dolomity

Fotografický workshop - Podzimní Dolomity

Místo konání: Dolomity (Itálie)

Termín: 7. až 13. 10. 2019

Počet účastníků: max. 8 fotografů (POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA)

Cena: 6990,- Kč / 285 Eur

Přihlášky a podrobné informace: fotograf@michalbalada.com

_______________________________________________________________________________________________

Dolomity zřejmě není třeba představovat. Zažijete týden v nejkrásnější části Alp v době, kdy se místní modříny obarví do zlatova, majestátné vrcholky pokryje první sněhový poprašek a sluneční paprsky prozáří podzimní krajinu. Získáte zkušenosti z fotografování v horách a budete z nich čerpat ve své další fotografické tvorbě. Poznáte nejpoutavější místa tohoto pohoří v době, kdy již nejsou plné turistů a panuje zde božský klid.

Tento workshop je něco zcela odlišného, než jaké workshopy standardně Michal Balada nabízí. Pouze pár nadšených fotografů a hory.

Pro koho je workshop určen
Fotografický workshop je opět určen pro všechny fotografy krajináře bez rozdílu věku a fotografické zdatnosti, kteří by rádi zažili neopakovatelnou atmosféru nejatraktivnějších hor v Evropě a ničím nerušený klid a pohodu při východech a západech slunce. Nezáleží na tom, zda s fotografováním teprve začínáte, nebo jste zkušený krajinář. Všichni si přijdou na své. Začátečníci získají základní návyky při fotografování v horách, zkušení je pak mohou rozvíjet a poznávat nová místa pro svou další tvorbu.

Nebudeme se učit pořizovat dovolenkové fotky, které v pravé poledne vyfotografuje každý. Budeme vstávat brzo ráno na východy slunce a chodit spát večer dlouho po západu slunce. Dovolí-li to počasí, zaměříme se také na fotografování hvězdné oblohy.

Co budete potřebovat
- základní fyzickou zdatnost (budeme se pohybovat po bezpečných, zpevněných cestách, žádné ferraty a podobně), nebudeme chodit žádné celodenní treky, půjde o přesuny od auta do vzdálenosti několika kilometrů (max. do dvou hodin chůze, někdy jen pár minut), budeme se pohybovat do 2500 metrů nad mořem, výše ne, takže není se třeba bát nějakých extrémních výstupů a podobně

- vlastní stan (do dvojice či trojice), zimní spacák, karimatku, pevnou obuv, teplé oblečení (plus náhradní oblečení)
- dostatečně velký a pohodlný batoh-krosnu
- fotovýbavu (ideálně digitální zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s jedním nebo několika objektivy), záložní baterie, paměťové karty, filtry atd.
- samozřejmostí je u krajinářské fotografie stativ
- drátěnou spoušť (v případě nočního fotografování hvězd)
- čelovku (nutností!), vařič, ešus atd.
- teplé nepromokavé oblečení a pevnou obuv - nepodcenit
- vztah k horám, dobrou náladu, chuť fotografovat a učit se novým věcem

Přednosti workshopu
- malý počet účastníků
- přátelská uvolněná atmosféra a lidský přístup
- návštěva nejatraktivnějších míst v Dolomitech v čase, kdy jsou v podstatě liduprázdné
- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro případné konzultování oproti velké skupině lidí
- zkušenosti s pořádáním workshopů od roku 2009

Čemu se budeme věnovat - cíle workshopu
- základní nastavení fotoaparátu před focením , základní pojmy (čas, clona, dof...) a jejich použití v praxi
- výběr místa a kompozice a její pravidla
- detail v krajinné fotografii
- práce s filtry (přechodové, polarizační, šedé filtry)
- expoziční bracketing
- fotografování hvězd (statické i dynamické, pokud to dovolí počasí)
- snímání panoramatických snímků


Obecně se Vám budu snažit předat své, dnes již mnohaleté, zkušenosti k dosažení co nejpoutavějších snímků, projdeme spolu celý proces vzniku fotografií od jejich pořízení v terénu až po finální úpravu v počítači.
Jedeme za každého počasí, hory umí překvapit a nejednou se mně stalo, že i přes nepříznivou předpověď byly nakonec perfektní podmínky k fotografování.

Neslibuju, že si odvezete dech beroucí fotografie, slibuju jen, že se o to pokusíme. Budeme se pohybovat v podmínkách a prostředí, kde unikátní snímky vznikají. A když počasí dovolí, povede se nám to.
Cílem je zažít něco nového, zdokonalit se ve fotografování a následné úpravě fotografií. Myslím, že ten kdo má rád hory a pobyt v nich, ten si určitě přijde na své. A když se k tomu ještě přidá to správné světlo, věřím že budete mít dlouho na co vzpomínat.

Pokud se chcete přidat, neváhejte Michal Baladu kontaktovat. Veškeré Vaše dotazy rád zodpoví a zašle podrobnější program tohoto fotografického workshopu.