Home  »  Fotografické kurzy a workshopy  »  Zimní Kanada

Zimní Kanada

Fotografická expedice - zimní Kanada

Místo konání: Kanada (CA)

Termín: 3. 11. až 17. 11. 2020 (VOLNÁ MÍSTA)

Počet účastníků: max. 6 fotografů

Cena: 39 900Kč

Přihlášky a podrobné informace: fotograf@michalbalada.com

_______________________________________________________________________________________________

Národní parky Banff a Jasper jsou srdcem kanadské části Rocky Mountains a naším hlavním cílem. Pobývat tedy budeme především v Albertě a částečně nakoukneme i do Britské Kolumbie. Zažijete divočinu, jakou v Evropě nenajdete. Hory jsou vyšší, údolí rozlehlejší, jezera čistší.

Vyrazíme v době, kdy je krajina přikrytá prvním čerstvým sněhem a jezera začínají pozvolna zamrzat. Jedeme úplně mimo turistickou sezonu, takže se nikde nebudeme mačkat s dalšími turisty.

Budeme fotografovat nespočet jezer od těch nejznámějších, až ikonických, po ty zastrčené, které jsou na očích méně, ale právě zde máte možnost poznat opravdovou kanadskou divočinu.

V Rocky Mountains je při dobrých podmínkách také možnost pozorovat a fotografovat polární záři.

Navštívíme samozřejmě i známá letoviska jako je Banff, Lake Louise či Jasper, takže bude čas i na kávičku a podobně.

Získáte zkušenosti z fotografování krajiny a budete z nich čerpat ve své další fotografické tvorbě.

Pro koho je workshop určen

Fotografický workshop je opět určen pro všechny fotografy krajináře bez rozdílu věku a fotografické zdatnosti, kteří by rádi zažili neopakovatelnou atmosféru nejatraktivnějších hor v Kanadě a ničím nerušený klid a pohodu při východech a západech slunce. Nezáleží na tom, zda s fotografováním teprve začínáte, nebo jste zkušený krajinář. Všichni si přijdou na své. Začátečníci získají základní návyky při fotografování krajiny, zkušení je pak mohou rozvíjet a poznávat nová místa pro svou další tvorbu.

Nebudeme se učit pořizovat dovolenkové fotky, které v pravé poledne vyfotografuje každý. Budeme vstávat brzo ráno na východy slunce a chodit spát večer dlouho po západu slunce. Dovolí-li to počasí, zaměříme se také na fotografování hvězdné oblohy a polární záře.

Co budete potřebovat
- fotografickou výbavu (ideálně digitální zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s jedním nebo několika objektivy)
- samozřejmostí je u krajinářské fotografie stativ
- čelovku
- teplé nepromokavé oblečení a pevnou obuv
- dobrou náladu, chuť fotografovat a učit se novým věcem

Přednosti workshopu
- malý počet účastníků

- přátelská uvolněná atmosféra a lidský přístup
- návštěva nejatraktivnějších míst v Banffu a Jasperu
- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro případné konzultování oproti velké skupině lidí
- zkušenosti s pořádáním workshopů od roku 2009


Neslibuju, že si odvezete dech beroucí fotografie (i když v lokalitách, které spolu navštívíme, jsem si nejednou říkal, že tam by musel dobrou fotku udělat i slepý, protože jsou opravdu velice atraktivní a to za jakéhokoliv počasí), slibuju jen, že se o to pokusíme. Budeme se pohybovat v prostředí, kde unikátní snímky vznikají. A když podmínky dovolí, povede se nám to.

Cílem je zažít něco nového, zdokonalit se ve fotografování a následné úpravě fotografií. Myslím, že ten kdo má rád hory a pobyt v nich, ten si určitě přijde na své. A když se k tomu ještě přidá to správné světlo, věřím že budete mít dlouho na co vzpomínat.

Pokud se chcete přidat, neváhejte Michal Baladu kontaktovat. Veškeré Vaše dotazy rád zodpoví a zašle podrobnější program tohoto fotografického workshopu.