Výběr toho nejlepšího 2/2 roku 2022

Takže rok 2022 je za námi. A jaký byl? Co se týká fotografování, opět docela rozmanitý. Přesto, že je ve výběru převaha fotografií ze zahraničních cest, najdou se i ty, které jsem pořídil v podstatě za domem, a o to větší radost z nich mám.

Grónsko

Bylo to letos opět fenomenální. Po dvou letech jsme se do Grónska po covidové pauze konečně dostali, a i když nás počasí první dny zkoušelo, dočkali jsme se i krásného půlnočního světla jak při focení ze břehu, tak hlavně při plavbách po moři.

Třešničkou na fotografickém dortu pak byly velryby, které nám desítky minut podplouvaly pod lodí, kroužily kolem ní, plácaly ocasními ploutvemi o hladinu, prostě fotografická extáze a zážitky na celý život.

I příští rok se do Grónska vydáme. Vypsal jsem hned dva termíny, oba se velmi rychle zaplnily, takže se můžete hlásit jako náhradníci. Pokud by vás přibylo ještě více, je tu možnost uvažovat o přidání ještě jednoho termínu. Tak o sobě dejte vědět.

Článek a spousta fotek z letoška je zde.

Použitá technika: Canon EOS 5D Mark IV + Canon EF 16-35 f/4 L, ohnisko: 16mm (16mm EQ35mm), clona: 7,1, expozice: 1/25sec, formát: RAW, Panorama

Faery

Další odlehlá lokalita na severu Evropy. Tyhle ostrůvky v Atlantiku nabízí opravdové krajinářské perly. Hory, fjordy, vodopády, útesy… tisíce ovcí a papuchalky. A ani letos nezklamaly. Naopak! Zpracované fotky mám zatím jen z dronu, tak tady je jedna letovka. Fotografie z foťáku jsou uloženy na discích a teprve na své odhalení čekají.

Letíme i příští léto, takže pokud chceš zažít něco nevšedního a fotit na unikátních místech, šance ulovit si volné místo ještě je!

Použitá technika: DJI Mavic II PRO clona: 3,2, expozice: 1/250sec + 0,100 sec + 1/40sec, ISO: 100, formát: RAW, Panorama

Mlha Litice

Tady už bylo všechno napsáno, takže v případě zájmu klikněte prosím na článek.

Použitá technika: Canon EOS 5D Mark IV + Canon EF 16-35 f/4 L, ohnisko: 16mm (16mm EQ35mm), clona: 11, expozice: 1/1000sec + 0,100 sec + 1/40sec + 1/10sec, ISO: 100, formát: RAW

Související odkazy:
Workshopy
Galerie
Facebook - michalbalada.com
Instagram - michalbaladacom

28. 5. 2023 - Vložil jsem nové fotky z Kanady. Nabízím poslední místa na letní Faerské ostrovy.