Individuální fotografický workshop

 • Místo konání: po dohodě
 • Termín: po dohodě
 • Počet účastníků: 1 fotograf (případně malá skupina přátel, firemní skupina atd.)
 • Cena: 4990,- Kč/první den, druhý a třetí den 3990Kč, následující dny jen 2990Kč

Přihlášky a podrobné informace: fotograf@michalbalada.com

Můžete si koupit nové auto a mít z něho radost prvních pár dní, než vám ho někdo na parkovišti poškrábe.

Můžete si pořídit novou obrovskou televizi s dokonalým zvukem a obrazem, těšit se zní a sledovat a žít příběhy ostatních…

Nebo můžete zvednout zadek z kanape a zažít něco skvělého a intenzivního na vlastní kůži. Něco, co 95% lidí nikdy neprožije a jen o tom sní, něco na co budete možná roky vzpomínat, protože zážitky jsou k nezaplacení! To hlavně v případě vícedenního kurzu.

Pro koho je workshop určen

Od úplných začátečníků až po zkušené fotografy. Navážeme na vaše dosavadní umění a zkušenosti a budeme je dál rozvíjet. Jsem přesvědčen, že všem kategoriím jsem schopen něco dát a posunout je o pořádný kus dopředu. Spokojenost zaručena, testováno na lidech!

Nebo se chcete na pár dní zbavit partnera/partnerky? Darujte mu kurz formou dárkového poukazu!

Co nabízím?

Prostě se jen a jen pro vás rozkrájím, vyždímu, postavím se klidně na hlavu, pokud vám to nějak pomůže!

Varianty individuálního kurzu

Možností je téměř neomezeně, tady jsou ty základní:

1. Základ (kurz od úsvitu do soumraku, pouze v Česku) - Sejdeme se ráno před východem slunce, přes den probereme vše potřebné od plánování, přes techniku focení až po úpravy a rozejdeme se po západu slunce.

2. Klasika s přespáním - zatím nejžádanější varianta (kurz s jednou nocí v terénu, Česko nebo Slovensko) - Sejdeme se ráno před východem slunce, přes den probereme vše jako u jednodenního kurzu, vyfotíme západ slunce a na další den se přesuneme na úplně jinou lokalitu. Můžeme spát v ubytování, ale mnohem více doporučuji spaní venku, nebo v autě (auto mám přizpůsobené na spaní, žádné kroutění na sedačkách) přímo na lokalitě, to dá člověku mnohem více. Můžete se spolehnout, že to bude intenzivní, protože vás dostanu za daných podmínek na nejideálnější místa v navštívených lokacích.

3. Krajinářem na vlastní kůži se vším všudy (kurz na dvě a více nocí, Česko nebo Slovensko) Totéž co je uvedeno výše, ale čím déle takové focení trvá, tím je intenzivnější. Garantuji vám, že třetí den už si ani nevzpomenete na pracovní nebo jiné povinnosti a jen semnou řešíte focení a užíváte si pobyt v přírodě. Co byste řekli tomu, jeden den fotit v Česko-Saském Švýcarsku, druhý den v Jizerkách a třetí třeba v Krkonoších? Nebo kombinace focení v Podyjí, pak Súlovky, potom Velká a Malá Fatra a zakončení pod Tatrami, nebo rovnou na jejich vrcholcích? To si pište, že na něco podobného jen tak nezapomenete a pohled na focení se vám zcela jistě úplně změní. A možná i pohled na život.

Jak tedy vidíte výše, může jít o jednodenní pohodičku s fyzicky naprosto nenáročnými procházkami až po několikadenní „plnotučné focení“ obsahující náročné putování po horách s nocováním na vrcholcích, umíváním v potocích a úplným odstřižením od civilizace. Jak toto jednou zkusíte, budete to chtít zase, protože přes dřinu a diskomfort se rodí ty nejkrásnější okamžiky.

Co budete potřebovat

 • fotografickou výbavu (ideálně digitální zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s jedním nebo několika objektivy, případně kompakt, prostě to, čím zrovna disponujete
 • samozřejmostí je u krajinářské fotografie stativ (po dohodě možné i zapůjčit)
 • čelovku (nebo jakoukoliv menší baterku)
 • teplé nepromokavé oblečení a pevnou obuv (dle podmínek a místa workshopu)
 • notebook (není podmínkou, samozřejmě budu mít svůj, na kterém Vám vše budu ukazovat, ideální je abyste si vše vyzkoušeli sámi na vlastních snímcích)
 • v případě vícedenního kurzu vlastní spacák a karimatku (nebudeme-li spát v penzionu)
 • otevřenou mysl a chuť něco se naučit

Co budu potřebovat od vás

 • potřebuji před setkáním vidět alespoň pár fotografií z vaší tvorby, abych viděl, na jaké jste úrovni a od toho se „odpíchneme“
 • jaké preferujete lokality a kam chcete ve své tvorbě směřovat
 • jaká je vaše fotografická technika

Hlavní výhody proti skupinovému workshopu

 • maximálně se vám přizpůsobím časově i místně, termínem nejsme vázáni
 • můžeme fotit kdekoliv si jen vzpomenete (Například při workshopu v Česku není problém být na východ slunce v NP Podyjí a večer být v NP České Švýcarsko, v NP Krkonoše a podobně. Na Slovensku není problém ráno fotografovat v Súlovských skalách a večer být na hřebenech Malé či Velké Fatry, pod Vysokými Tatrami a podobně.), jsme tedy i co se týká místa velice flexibilní
 • nemusíme stanovovat pevný termín, ale přizpůsobit jej předpovědi počasí a tím maximalizovat možnost focení v těch nejlepších podmínkách v daných lokalitách (pokud toto umožní vaše pracovní vytížení)
 • zkušenosti, které byste nabývali roky, můžete získat během pár dní, to je to nejcennější, co vám profesionální fotograf, který se krajinařinou léta živí, může především nabídnout a je to nenahraditelné
 • zkušenosti s pořádáním workshopů od roku 2009

Ideálním řešením je si zatelefonovat, kdy během pěti minut z hovoru zjistím, co od focení semnou přibližně očekáváte a jaké jsou vaše cíle. Tomu se pak maximálně snažím workshop přizpůsobit.

Obecně se Vám budu snažit předat své, dnes již mnohaleté, zkušenosti k dosažení co nejpoutavějších snímků, projdeme spolu celý proces vzniku fotografií od jejich pořízení v terénu až po finální úpravu v počítači. Bude možnost se u čehokoliv zastavit a probrat to více do hloubky, nebo naopak něco, co dobře znáte přeskočit.

Cílem je zažít něco nového, zdokonalit se ve fotografování krajiny a zachytit nevšední snímky. Pokud máte rádi přírodu, užijete si to. Fotografické túry prodiskutujeme předem. Máte li základní fyzičku a nadšení, můžeme klidně lézt až na vrcholky Vysokých Tater (vždy bezpečnou cestou), ale několikadenní workshop lze na druhé straně uspořádat i velmi nenáročně jen s krátkými procházkami na atraktivní vyhlídky.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů mě kontaktujte! Na všem se dá domluvit a vše se dá přizpůsobit Vašim přáním a požadavkům.

Můj základní cíl je ten, abyste odjížděli spokojení, se spoustou nových zkušeností a super fotek a pocitem, že vynaložené finance byly opravdu dobře utracené.

Buďte tam, kde vznikají špičkové fotografie. Nechte si poslat kompletní informace, nebo se rovnou přihlaste!

22. 7. 2024 - Přidal jsem další fotky z Itálie. Nabízím poslední volná místa na fotoexpedici na Sicílii!